Wapujesz? Nie popełniaj tych 5 błędów!

E-papierosy są coraz bardziej popularnym zamiennikiem zwykłych “fajek”. Wiele osób, po spróbowaniu wapowania, nie chce przerzucać się z powrotem na tradycyjne papierosy. Trzeba jednak pamiętać, że papierosy elektroniczne mają swoją małą “instrukcję obsługi” i trzeba się jej trzymać, by urządzenie długo nam służyło. Jakich błędów nie powinniśmy popełniać?

1. Nieprawidłowy liquid

Wybierając liquid do swojego e-papierosa, koniecznie trzeba pamiętać, że powinien on być dopasowany do naszego urządzenia. Wbrew pozorom, nie każdy płyn jest bowiem uniwersalny! Jeśli użyjemy złego liquidu, narażamy swojego papierosa elektronicznego na obniżenie trwałości. Jeżeli nie mamy pewności, jakiego rodzaju płyn będzie odpowiedni, zapytajmy o to w profesjonalnym punkcie sprzedaży e-papierosów.

2. Kupno taniego urządzenia

Tanie urządzenie do “wapowania” jest zazwyczaj (jak wszystko) gorszej jakości niż to, które kosztuje nieco więcej. Niestety, dając się skusić na niską cenę, narażamy się na nieprzyjemne doświadczenia: mniejszą przyjemność z palenia, obniżoną trwałość urządzenia itd. Jeśli chcemy zacząć wapować, wyposażmy się w dobry sprzęt.

3. Nie wyłączanie urządzenia po skończonym paleniu

Wielu waperów zapomina, że po zakończeniu korzystania z e-papierosa, należy go wyłączyć, a dopiero potem chować do kieszeni, plecaka itd. Nie dość bowiem, że niepotrzebnie rozładowuje nam się wtedy bateria, to jeszcze narażamy swoje ubranie czy akcesoria na szkodę i możemy spowodować niekontrolowany wyciek liquidu.

4. Używanie niewłaściwej ilości nikotyny

Jeśli użyjemy zbyt mało nikotyny, to nie będziemy zadowoleni z “efektu”, jaki daje wapowanie. To tak, jakby niechcący napić się piwa bezalkoholowego! Pamiętajmy jednak o tym, że nie można przesadzać również w drugą stronę: zbyt duża ilość nikotyny może spowodować ból głowy i nudności.

5. Brak zapasowych liquidów

Gdy czujemy, że kończy nam się “wsad” do e-papierosa, a jesteśmy akurat na zewnątrz, możemy poczuć się sfrustrowani. Chcemy zapalić, a tu okazuje się, że nic z tego! I właśnie dlatego każdy waper powinien nosić przy sobie zapasowy liquid. Nigdy nie wiadomo przecież, kiedy może spotkać nas wspomniana wyżej sytuacja.

Palenie papierosów elektronicznych może być prawdziwą frajdą! Trzeba tylko pamiętać, by trzymać się kilku najważniejszych zasad. Dzięki nim, nasze urządzenie będzie cieszyć się długą trwałością, a my zaczniemy odczuwać prawdziwą przyjemność z palenia.