E-papieros dostępny na receptę?

Czy koncepcja leczniczego e-papierosa jest możliwa? Według Agencji Public Health England (PHE), która w Wielkiej Brytanii zajmuje się systemem zdrowia, jest możliwa. Organizacja ta chce, aby stały się one dostępne na receptę.

Pomoc w rzuceniu nałogu

Organizacja PHE, przeprowadziła badania, które prognozują, iż elektroniczny papieros, może pomóc w rzuceniu paleniu nawet 20 000 osobom rocznie, a same papierosy są szkodliwe aż o 95% od tych tradycyjnych. Jak mówi John Newton, dyrektor ds. poprawy zdrowia PHE, około połowa palaczy, nigdy nie spróbowała e-papierosa z obawy, iż są szkodliwe. Dyrektor z PHE, chce namówić palaczy papierosów tradycyjnych, aby spróbowali papierosów elektronicznym, ponieważ są o wiele mniej szkodliwe.

Plan wprowadzenia e-papierosów

Planem brytyjskiego PHE, jest wprowadzenia możliwości palenia papierosów elektronicznych w szpitalach, w specjalnie wydzielonych miejscach. Pomysł ten, popierają faktem, iż wpływ dymu z e-papierosa na inne osoby, jest znikomy. Niestety ludzie traktują fajki elektroniczne jako coś, co może być używane zamiast papierosa, a nie jako środek leczniczy prowadzący do rzucenia tego nałogu.

Środkiem, który przyciąga do tradycyjnego papierosa, jest nikotyna, która jednak nie powoduje destrukcyjnych zniszczeń w organizmie. Negatywny wpływ na organizm ma zaś śmiercionośna mieszanka, wydychana z organizmu o składzie 7 tys. różnych substancji, a 70 z nich jest przyczyną raka. W przypadku e-papierosa, one nie występują lub są wykrywane w niskim stopniu. Jeśli chodzi o korzystanie osób, które nie paliły nigdy papierosów tradycyjnych, a palą e-papierosa, to ich odsetek sięga 1%.