A Billion Lives – zwiastun z polskimi napisami

„Miliard istnień” to film dokumentalny na temat elektronicznych papierosów, który ma ukazać się na początku tego roku. Produkcja ma być wyraźnym głosem w obronie elektronicznych inhalatorów nikotynowych przed krytykami tych technologii.

Niedawno pojawił się teaser-trailer filmu „A Billion Lives” z polskimi napisami, na kórym możemy usłyszeć i zobaczyć kilka znanych osobistości z organizacji prozdrowotnych oraz ze świata e-papierosów, które jednoznacznie wskazują, że palenie tytoniowe jest groźne dla naszej cywilizacji. Jednocześnie eksperci i profesorowie wskazują, że e-papierosy moga być mniej niebiezpieczną alternatywą, a nawet wyrobami, które pomoga nałogowcom zerwać z uzależnieniem.

Za produkcję odpowiada Aarona Biebert. Tytułowy miliard istnień to szacunkowa liczba ludzi, którzy w XXI wieku mogą umrzeć w wyniku chorób spowodowanych paleniem wyrobów tytoniowych lub w efekcie biernego palenia, czyli wdychania dymu środowiskowego. E-papierosy mogą stanowić pomoc dla wielu spośród tych istnień. Więcej o filmie można przeczytać tutaj.